Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


20-12-2011

Białystok stawia na komunikację miejską

Coraz więcej mieszkańców Białegostoku, zamiast dojeżdżać do pracy czy szkoły samochodem, skorzysta z komunikacji miejskiej. 19 grudnia 2011 r. podpisano kolejną umowę na poprawę jakości transportu publicznego w mieście, finansowaną z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

To już trzeci etap kompleksowego projektu „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku”. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło około 141 mln, a jego koszt całkowity ponad 195 mln zł. To jedna z kluczowych inwestycji w całym Programie Rozwój Polski Wschodniej, jak również w historii miasta.

Dzięki projektowi nowe oblicze zyskają ulice: J.H. Dąbrowskiego, Al. J. Piłsudskiego, H. Sienkiewicza na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Białówny. Powstaną też m.in. centrum przesiadkowe przy ul. H. Sienkiewicza, w rejonie rzeki Białej oraz nawierzchnie ścieżek rowerowych i nowe chodniki. Przebudowane zostaną wybrane przystanki autobusowe. Natomiast 5 października 2011 r. podpisano umowę na dostawę 70 nowych niskopodłogowych autobusów firmy Solaris Bus & Coach.

Białystok stawia na komunikację miejską

Nowe autobusy w Białymstoku - etap III , źródło: www.komunikacja.bialystok.pl  Odsyłacz

Połowa z nich już w listopadzie 2011 r. przyjechała do Białegostoku. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, elektroniczny system informacji pasażerskiej, udogodnienia dla niepełnosprawnych i pełny monitoring wizyjny.

Białystok stawia na komunikację miejską

***

Białystok stawia na komunikację miejską

***

Białystok stawia na komunikację miejską

Wnętrza nowych autobusów - etap III , źródło: www.komunikacja.bialystok.pl  Odsyłacz


W ramach projektu prowadzona będzie również dalsza rozbudowa systemu zarządzania ruchem w mieście.

Więcej o projekcie „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku” na stronie Projekty w programie – etap II Odsyłacz i etap III Odsyłacz

 


 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2019

NSS Unia Europejska