Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Partnerem Lekcji jest:

Interklasa.pl (link prowadzi do serwisu zewnętrznego)

Dokumenty: 

 

Materiały dla nauczycieli

Materiały dodatkowe dla nauczycieli

 


11-09-2013

Lekcja o Funduszach Europejskich 3

Już po raz trzeci, zostaną zorganizowane Lekcje o Funduszach Europejskich. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas 45- minutowych zajęć dowiedzą się, czym są Fundusze Europejskie i jak projekty realizowane przy wsparciu PO RPW wpływają na rozwój ich regionu.

Nauczyciele z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego przeprowadzą Lekcje w oparciu o dostarczony scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks przygodowy. Każda lekcja zakończy się konkursem. Uczniowie, którzy najszybciej rozwiążą zadania związane z tematyką Funduszy Europejskich, otrzymają drobne upominki.

Projekt realizowany jest w ramach promocji Programu Rozwój Polski Wschodniej.

 

Zobacz relację z:

Sala szkolna

Lekcje o Funduszach Europejskich dobiegły końca

Przez niemal trzy miesiące nauczyciele ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej przeprowadzali zajęcia na temat Funduszy Europejskich, Programów oraz wpływu projektów realizowanych w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej na makroregion. Podczas Lekcji uczniowie dowiedzieli się m.in. czym są Fundusze Europejskie oraz jak ich region wykorzystuje środki unijne.

więcej

Młodzież uczy się o Funduszach Europejskich

Tegoroczna edycja Lekcji o Funduszach Europejskich jest  na półmetku. Do tej pory nauczyciele z pięciu województw Polski Wschodniej przeprowadzili 207 zajęć, w których udział wzięło 4 595 uczniów. Lekcje potrwają do 30 kwietnia.

więcej
Okładka komiksu - na okładce zamek i rycerz

Lekcje o Funduszach Europejskich rozpoczęte

Wystartowały zajęcia w ramach projektu Lekcja o Funduszach Europejskich 3. Do 30 kwietnia 2014 r. prawie 21 000 uczniów z 900 klas pięciu województw Polski Wschodniej poszerzy swoją wiedzę na temat wykorzystania środków unijnych oraz zapozna się z projektami realizowanymi w Programie Rozwój Polski Wschodniej.

więcej

Ostatnie dni na zgłoszenia do Lekcji o Funduszach Europejskich

Już tylko do 6 grudnia czekamy na zgłoszenia nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej do udziału w projekcie Lekcja o Funduszach Europejskich. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem frekwencji.

więcej
Rusza kolejna edycja Lekcji o Funduszach Europejskich!

Rusza kolejna edycja Lekcji o Funduszach Europejskich!

Co kryje się pod pojęciami Fundusze Europejskie i PO RPW? Jak zmienia się Polska Wschodnia dzięki realizacji projektów w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące FE, otrzymają uczniowie z Polski Wschodniej podczas Lekcji o Funduszach Europejskich 3.

więcej
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska