Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...24idź do:  
19-03-2018

Komisja Europejska opublikowała decyzję zmieniającą zasady funkcjonowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej

Komisja Europejska opublikowała decyzję zmieniającą zasady funkcjonowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, której budowa była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2017-2013. Dofinansowanie projektu stanowiło pomoc publiczną i zostało przyznane decyzją Komisji Europejskiej w 2011 roku, w której, oprócz zasad przygotowania i realizacji projektu, Komisja Europejska określiła także zasady funkcjonowania infrastruktury telekomunikacyjnej w okresie jej eksploatacji.
więcej
05-03-2018

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oficjalnie zakończony

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 został zamknięty i rozliczony. Komisja Europejska wydała zgodę na przekazanie płatności końcowej. To blisko 120 mln euro, które teraz zasilą budżet państwa.
więcej
09-06-2017

Przetarg na wybór pośredników finansowych w instrumencie Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg nieograniczony na wybór pośredników finansowych w celu uruchomienie produktu finansowego „Pożyczka na Rozwój Turystyki”, finansowanego ze środków Ministra Rozwoju i Finansów.

więcej
21-12-2015
Tramwaj w Olsztynie

Tramwaje wróciły do Olsztyna

Po 50 latach w stolicy Warmii i Mazur znów jeżdżą tramwaje. Komunikacja przyjazna środowisku została przywrócona w ramach wartego ponad 650 mln zł projektu modernizacji i rozwoju zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie. Na realizację inwestycji miasto otrzymało blisko 376 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
18-12-2015
Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak

Green Velo – jedyny taki Wschodni Szlak Rowerowy

Trasa o długości ponad 2 tys. km, biegnąca przez pięć województw: lubelskie (414 km), podkarpackie (459 km), podlaskie (603 km), świętokrzyskie (211 km) i warmińsko-mazurskie (394 km), to największe w Polsce i wyjątkowe w skali Europy przedsięwzięcie z zakresu turystyki rowerowej. Szlak Green Velo prowadzi m.in. przez miejsca cenne przyrodniczo i bogate w zabytki. Obejmuje także ważne węzły komunikacyjne i przesiadkowe.

więcej
27-11-2015
Nowa pracownia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Uczelnie z Polski Wschodniej rozwijają się dzięki Funduszom Europejskim

Zrealizowane inwestycje podniosą jakość kształcenia i zwiększą możliwości badawcze jednostek naukowych w Polsce Wschodniej oraz sprzyjać będą współpracy nauki z biznesem na czym zyska gospodarka makroregionu. Unijna dotacja z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PORPW) to łącznie ok. 349,5 mln zł.

więcej
16-09-2015
Światłowód

Warmia i Mazury oplecione światłowodami

Zakończyła się budowa infrastruktury Sieci Szerokopasmowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Inwestycja możliwa była dzięki 253 mln zł dofinansowania z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Realizację prac budowlanych podsumowano podczas konferencji, która odbyła się 15 września 2015 r. w Olsztynie.

więcej
31-08-2015
23-06-2015
Rowerem przez powiat węgorzewski

Rowerem przez powiat węgorzewski

Rowerzyści mogą już jeździć blisko 30-kilometrową trasą rowerową biegnącą przez powiat węgorzewski. Odcinek jest częścią Wschodniego Szlaku Rowerowego, który powstaje w makroregionie dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
11-06-2015
Dodatkowe fundusze na budowę sieci szerokopasmowej w Polsce Wschodniej

Dodatkowe fundusze na budowę sieci szerokopasmowej w Polsce Wschodniej

Komisja Europejska zatwierdziła zwiększenie wkładu finansowego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla dwóch dużych projektów w ramach PO RPW „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” realizowanych w województwie podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

więcej
11-05-2015
logo udziału Polski w EXPO 2015

Tydzień Polski Wschodniej na EXPO 2015

Rozpoczął się Tydzień promocji Polski Wschodniej na EXPO 2015 w Mediolanie. Na zwiedzających w dniach 11-17 maja 2015 r. czekają m.in. urządzenie do badania DNA, symulatory lotnicze (samolot AN28 oraz śmigłowiec Black Hawk), interaktywna gra rowerowa, pokazy kulinarne, występy regionalnych zespołów. Jednym z punktów programu Tygodnia jest konferencja na temat potencjału gospodarczego Polski Wschodniej, którą 13 maja otworzy wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.

więcej
23-02-2015
Głos zabiera wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel

Postępy w budowie Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej

20 lutego 2015 r. w Warszawie obyło się XVIII posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW). Podczas spotkania omówiono postęp rzeczowo-finansowy realizowanych w makroregionie projektów budowy sieci szerokopasmowej dokonany w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

więcej
18-02-2015

Aktualizacja listy projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej

W ramach aktualizacji listy projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW) dokonano przesunięcia trzech inwestycji na listę podstawową oraz usunięto jeden projekt z listy rezerwowej. Ponadto zaktualizowano dane o projektach w oparciu o bieżące informacje z dokumentacji projektowej oraz na podstawie informacji uzyskanych od Instytucji Pośredniczących PO RPW.

więcej
10-12-2014
projekt rozwoju komunikacji miejskiej w Olsztynie

Wszystkie duże projekty Programu Rozwój Polski Wschodniej z unijnym dofinansowaniem

Komisja Europejska zatwierdziła ponad 350 mln zł unijnego dofinansowania dla projektu dotyczącego modernizacji i rozwoju zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie. – Oznacza to, że wszystkie 16 dużych projektów Programu Rozwój Polski Wschodniej, otrzymało pozytywną decyzję Komisji Europejskiej o unijnym wsparciu – podkreśliła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.

więcej
22-09-2014
Krosno, Chełm i Ełk stawiają na lotnictwo

Krosno, Chełm i Ełk stawiają na lotnictwo

19 września 2014 r. w Krośnie odbyła się konferencja pn. „Miasta lotnicze Polski Wschodniej”, podczas której podsumowano projekt „Odlotowa Polska Wschodnia” oraz omówiono perspektywy dalszej współpracy Krosna, Chełma i Ełku. Wydarzeniu towarzyszył piknik lotniczy.

więcej
strona:12345...24idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska