Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...28idź do:  
19-03-2018

Komisja Europejska opublikowała decyzję zmieniającą zasady funkcjonowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej

Komisja Europejska opublikowała decyzję zmieniającą zasady funkcjonowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, której budowa była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2017-2013. Dofinansowanie projektu stanowiło pomoc publiczną i zostało przyznane decyzją Komisji Europejskiej w 2011 roku, w której, oprócz zasad przygotowania i realizacji projektu, Komisja Europejska określiła także zasady funkcjonowania infrastruktury telekomunikacyjnej w okresie jej eksploatacji.
więcej
05-03-2018

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oficjalnie zakończony

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 został zamknięty i rozliczony. Komisja Europejska wydała zgodę na przekazanie płatności końcowej. To blisko 120 mln euro, które teraz zasilą budżet państwa.
więcej
09-06-2017

Przetarg na wybór pośredników finansowych w instrumencie Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg nieograniczony na wybór pośredników finansowych w celu uruchomienie produktu finansowego „Pożyczka na Rozwój Turystyki”, finansowanego ze środków Ministra Rozwoju i Finansów.

więcej
30-12-2015
Lubelskie Centrum Konferencyjne

Nowoczesna przestrzeń konferencyjna w Polsce Wschodniej

Zakończyła się budowa Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Budowa największego tego typu obiektu w regionie została współfinansowana z funduszy Programu Rozwój Polski Wschodniej w kwocie niemal 42 mln zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 89,5 mln zł.

więcej
18-12-2015
Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak

Green Velo – jedyny taki Wschodni Szlak Rowerowy

Trasa o długości ponad 2 tys. km, biegnąca przez pięć województw: lubelskie (414 km), podkarpackie (459 km), podlaskie (603 km), świętokrzyskie (211 km) i warmińsko-mazurskie (394 km), to największe w Polsce i wyjątkowe w skali Europy przedsięwzięcie z zakresu turystyki rowerowej. Szlak Green Velo prowadzi m.in. przez miejsca cenne przyrodniczo i bogate w zabytki. Obejmuje także ważne węzły komunikacyjne i przesiadkowe.

więcej
10-12-2015
Centralne Laboratorium Wdrożeń

Nowoczesne zaplecze naukowo-badawcze Politechniki Lubelskiej

Dzięki ponad 44,5 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW) Politechnika Lubelska uruchomiła Centralne Laboratorium Wdrożeń, umożliwiające realizację badań dostosowanych do potrzeb przedsiębiorców działających w różnych gałęziach przemysłu. Inwestycja zwiększa potencjał naukowo-badawczy uczelni oraz otwiera nowe możliwości współpracy z lokalnym i regionalnym biznesem.

więcej
08-12-2015
Obwodnica Hrubieszowa

Obwodnica Hrubieszowa: Bruksela potwierdza dofinansowanie dużego projektu

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję dotyczącą dofinansowania budowy obwodnicy Hrubieszowa w województwie lubelskim. Na jej podstawie unijny wkład finansowy w inwestycję może wynieść blisko 39 mln euro.

więcej
30-10-2015
Obwodnica Hrubieszowa

Obwodnica Hrubieszowa oddana do użytku

Kierowcy korzystają już z nowej obwodnicy Hrubieszowa, która powstała w ciągu drogi krajowej nr 74 Janów Lubelski - granica państwa. Jej budowa kosztowała blisko 227 mln zł, z czego prawie 120 mln zł to fundusze Programu Rozwój Polski Wschodniej. Nowa droga usprawni transport na Lubelszczyźnie i wyprowadzi tiry z przygranicznego miasta.

więcej
29-10-2015
Nowy sprzęt Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Większe możliwości Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dzięki Funduszom Europejskim

Blisko 53 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej pozwoliło Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie stworzyć Ośrodek Medycyny Doświadczalnej oraz zmodernizować i rozbudować laboratoria naukowo-badawcze Collegium Pathologicum. W sumie uczelnia zrealizowała z pomocą środków programu 6 projektów, które umożliwią rozszerzenie zakresu, rodzaju i ilości badań oraz realizację innowacyjnych projektów badawczych.

więcej
20-10-2015
Most w Kamieniu

Most połączył Mazowsze i Lubelszczyznę

Prawie 180 mln zł dotacji z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PORPW) umożliwiło budowę nowego mostu na Wiśle. To trzecia kluczowa przeprawa w makroregionie, zbudowana z unijnym dofinansowaniem PORPW. W listopadzie ubiegłego roku kierowcom udostępniono most w Połańcu, od października br. mogą korzystać z mostu z Rzeszowie.

więcej
16-10-2015
Centrum Badawcze Nawozów w Puławach

Nowoczesne Centrum Nawozów Sztucznych w Puławach

Instytut Nawozów Sztucznych w Puławach zakończył budowę i wyposażanie Centrum Nawozów Sztucznych. Jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej będzie specjalizować się w badaniach naukowych nad nowymi technologiami wytwarzania nawozów mineralnych przeznaczonych dla rolnictwa. Inwestycja kosztowała ponad 25 mln zł, z czego blisko 16 mln zł to fundusze Programu Rozwój Polski Wschodniej (PORPW).

więcej
16-10-2015
Wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda

Lubelska sieć światłowodowa z pierwszym operatorem sieci dostępowej

Podłączenie pierwszego operatora świadczącego usługi tzw. „ostatniej mili”, do sieci szerokopasmowej województwa lubelskiego to kolejny ważny krok w zapewnieniu mieszkańcom, przedsiębiorcom i instytucjom dostępu do szybkiego Internetu – powiedział wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda podczas uroczystości, która odbyła się 16 października w Prawiednikach.

więcej
24-09-2015
Sprzęt nowego ośrodka Medica Poland - Centrum Rehabilitacji

Innowacje w medycynie dzięki Funduszom Europejskim

Zakończyła się budowa ośrodka Medica Poland - Centrum Rehabilitacji w Siedliszczu na Lubelszczyźnie. Dzięki blisko 11,5 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej powstał nowocześnie wyposażony ośrodek, w którym realizowane będą badania z wykorzystaniem termowizji jako nowej metody badawczej w dziedzinie rehabilitacji medycznej.  

więcej
18-09-2015
Nowe możliwości w Polsce Wschodniej

Nowe możliwości w Polsce Wschodniej

Polska Wschodnia zyskała kolejne inwestycje, które pozwolą rozwijać działalność innowacyjną. Rzeszów oferuje przedsiębiorcom nowe tereny inwestycyjne. Zamojska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa otwiera dla badaczy zmodernizowane laboratoria. Przedsięwzięcia te były współfinansowane z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
10-09-2015
Wiceminister Iwona Wendel

Lubelszczyzna zakończyła budowę Sieci Szerokopasmowej

- Lubelska sieć światłowodowa jest najdłuższa ze wszystkich realizowanych w ramach przedsięwzięcia Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, a została ukończona jako pierwsza. Stanowi  tym samym przykład dobrych praktyk dla realizujących projekty w dziedzinie telekomunikacji - powiedziała wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel podczas uroczystości podsumowującej budowę lubelskiej sieci szerokopasmowej. W wydarzeniu uczestniczył również wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda.

więcej
strona:12345...28idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska