Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...25idź do:  
19-03-2018

Komisja Europejska opublikowała decyzję zmieniającą zasady funkcjonowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej

Komisja Europejska opublikowała decyzję zmieniającą zasady funkcjonowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, której budowa była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2017-2013. Dofinansowanie projektu stanowiło pomoc publiczną i zostało przyznane decyzją Komisji Europejskiej w 2011 roku, w której, oprócz zasad przygotowania i realizacji projektu, Komisja Europejska określiła także zasady funkcjonowania infrastruktury telekomunikacyjnej w okresie jej eksploatacji.
więcej
05-03-2018

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oficjalnie zakończony

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 został zamknięty i rozliczony. Komisja Europejska wydała zgodę na przekazanie płatności końcowej. To blisko 120 mln euro, które teraz zasilą budżet państwa.
więcej
09-06-2017

Przetarg na wybór pośredników finansowych w instrumencie Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg nieograniczony na wybór pośredników finansowych w celu uruchomienie produktu finansowego „Pożyczka na Rozwój Turystyki”, finansowanego ze środków Ministra Rozwoju i Finansów.

więcej
18-12-2015
Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak

Green Velo – jedyny taki Wschodni Szlak Rowerowy

Trasa o długości ponad 2 tys. km, biegnąca przez pięć województw: lubelskie (414 km), podkarpackie (459 km), podlaskie (603 km), świętokrzyskie (211 km) i warmińsko-mazurskie (394 km), to największe w Polsce i wyjątkowe w skali Europy przedsięwzięcie z zakresu turystyki rowerowej. Szlak Green Velo prowadzi m.in. przez miejsca cenne przyrodniczo i bogate w zabytki. Obejmuje także ważne węzły komunikacyjne i przesiadkowe.

więcej
20-11-2015
Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach otwarte

Stanowiska do samodzielnego eksperymentowania, laboratorium do wytwarzania prądu, kino 3D - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT). Interaktywny ośrodek powstał z myślą o najmłodszych w ramach projektu rozbudowy KPT, współfinansowanego z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
04-11-2015
Centrum Fashion Design

Centrum Fashion Design Kieleckiego Parku Technologicznego połączy naukę z przemysłem

Kielecki Park Technologiczny (KPT) uruchomił Centrum Kompetencji i Kreatywności Fashion Design, w którym będzie można m.in. zaprojektować produkt, wykonać jego prototyp oraz zapoznać się z potencjałem sprzedażowym. Nowa część KPT powstała w ramach projektu współfinansowanego z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
28-10-2015
Uczesnicy konferencji podsumowującej projekt "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie"

„Internetowa autostrada” w Polsce Wschodniej

Budowa infrastruktury Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW) dobiegła końca. Dzięki ponad 1 mld zł dofinansowania z Programu Rozwój Polski Wschodniej w makroregionie powstało ponad 10,5 tys. km kanalizacji teletechnicznej i przeszło tysiąc węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych.

więcej
30-09-2015
Nowa infrastruktura Kieleckiego Parku Technologicznego

Nowa infrastruktura Kieleckiego Parku Technologicznego

– To ważny moment nie tylko dla Kieleckiego Parku Technologicznego, ale też dla miasta i całego regionu – mówiła wiceminister Iwona Wendel podczas otwarcia Zespołu Inkubatorów IT Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT) i hal produkcyjnych. Dzięki blisko 86,5 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PORPW) stworzono nową przestrzeń do rozwoju innowacyjnego biznesu.

więcej
31-08-2015
12-06-2015
Kielecki Park Technologiczny zaprasza firmy z branży IT

Kielecki Park Technologiczny zaprasza firmy z branży IT

Ruszył nabór lokatorów do Zespołu Inkubatorów IT Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT). Do nowego budynku, który powstał w ramach projektu współfinansowanego z Programu Rozwój Polski Wschodniej, firmy będą mogły wprowadzić się już we wrześniu.

więcej
11-05-2015
logo udziału Polski w EXPO 2015

Tydzień Polski Wschodniej na EXPO 2015

Rozpoczął się Tydzień promocji Polski Wschodniej na EXPO 2015 w Mediolanie. Na zwiedzających w dniach 11-17 maja 2015 r. czekają m.in. urządzenie do badania DNA, symulatory lotnicze (samolot AN28 oraz śmigłowiec Black Hawk), interaktywna gra rowerowa, pokazy kulinarne, występy regionalnych zespołów. Jednym z punktów programu Tygodnia jest konferencja na temat potencjału gospodarczego Polski Wschodniej, którą 13 maja otworzy wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.

więcej
30-04-2015
Kabel sieciowy

Lubelskie i Świętokrzyskie połączone światłowodami

Dziś w Sandomierzu odbyło się spotkanie dotyczące połączenia regionalnych sieci szerokopasmowych województw świętokrzyskiego i lubelskiego. Inwestycje są częścią wartego blisko 1,5 mld zł przedsięwzięcia „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”.

więcej
23-02-2015
Głos zabiera wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel

Postępy w budowie Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej

20 lutego 2015 r. w Warszawie obyło się XVIII posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW). Podczas spotkania omówiono postęp rzeczowo-finansowy realizowanych w makroregionie projektów budowy sieci szerokopasmowej dokonany w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

więcej
18-02-2015

Aktualizacja listy projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej

W ramach aktualizacji listy projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW) dokonano przesunięcia trzech inwestycji na listę podstawową oraz usunięto jeden projekt z listy rezerwowej. Ponadto zaktualizowano dane o projektach w oparciu o bieżące informacje z dokumentacji projektowej oraz na podstawie informacji uzyskanych od Instytucji Pośredniczących PO RPW.

więcej
25-11-2014
Kielce rozwijają komunikację miejską

Kielce usprawniają komunikację miejską

Zakończyła się przebudowa pętli autobusowej przy ul. Sikorskiego w Kielcach. Inwestycja zrealizowana została w ramach, wartego blisko 353 mln zł, projektu rozwoju kieleckiej komunikacji miejskiej, który Gmina Kielce wdraża dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
strona:12345...25idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska