Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

projektodawca

Demuth Alfa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ostróda S.K.A.

lokalizacja

Ostróda

działanie

III.2. Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej

wartość projektu

83 275 114,19 zł (w tym wartość dofinansowania z UE: 37 902 845,50 zł)

 

 

Aktualności w projekcie:


Arena OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur

Opis projektu

Przedmiotem projektu była rozbudowa i modernizacja funkcjonującej w Ostródzie infrastruktury targowej. Projekt obejmował rozbiórkę jednej z dwóch istniejących hal targowych i wybudowanie na jej miejscu obiektu o większej powierzchni i nowoczesnych rozwiązaniach technicznych. Druga z hal została poddana modernizacji.

Budynek Centrum zaprojektowano jako zespół hal wielkogabarytowych. Można w nim prowadzić działalność wystawienniczą, konferencyjną, a także gale, kiermasze i festyny. W istniejącym budynku, zaadaptowanym na potrzeby targów,  przestrzeń  wystawiennicza została wydzielona zgodnie z układem przestrzennym budynku. W obiekcie mieści się m.in. klub spotkań biznesowych.

Arena OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur   Arena OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur

Wejście na teren obiektu – poprzez system bramek automatycznych - zapewnia bezpieczny i pozbawiony zbędnego oczekiwania dostęp do obiektu. W głównej hali wystawienniczej - o powierzchni ok. 15 000m2 i średniej wysokości 14,5m – można wydzielić 500 stoisk targowych o powierzchni od 15 do 25m2. W halach zaadaptowanych o wysokości ok. 4 m  przewidziano możliwość urządzenia ok. 150 stoisk targowych o powierzchni od 15 do 25 m2.

Cel i  rezultaty

W wyniku realizacji projektu powstała ARENA OSTRÓDA - obiekt o powierzchni targowej i konferencyjnej.

 Arena OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur   Arena OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur

W nowej hali, przy pomocy ścian przesuwnych można dowolnie wykorzystywać powierzchnie sal wystawienniczych i pomocniczych. Te drugie - o łącznej powierzchni ponad 2000 m2 są wykorzystywane dla zapewnienia niezbędnej infrastruktury technicznej i gastronomicznej. W Centrum znajdują się również pomieszczenia do prowadzenia konferencji, wywiadów dla prasy i telewizji, oraz spotkań przedstawicieli świata biznesu – ich lokalizacja na ostatnim piętrze oraz ciekawie zaaranżowane wnętrza, dają możliwość finalizowania kontraktów biznesowych w swobodnej atmosferze.

Sale konferencyjne, wyciszone i oddzielone od ruchu masowego imprezy, są wyposażone w urządzenia audio-video najwyższej klasy - sterowane zdalnie, z możliwością prowadzenia konferencji multimedialnych, z zespołami tłumaczy. Zaplecze oraz garderoby dla osób prowadzących spotkania i osób występujących  usytuowane są na drugiej kondygnacji budynku.

 

Arena OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur

Kto skorzysta dzięki projektowi

Powstałe centrum targowo-konferencyjne stanowi odpowiedź na istniejące w regionie duże zapotrzebowanie na tego typu obiekt, przede wszystkim w związku z rozwojem przemysłu meblarskiego w województwie i organizacją cyklicznej imprezy - Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, przyciągającej wystawców i gości z kraju i zagranicy.

 

***

Otwarcie ARENY OSTRÓDA odbyło się 12 września 2012 r.

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska